Cuma
Çok Bulutlu
1°C | -5°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
7°C | -9°C
Pazar
Az Bulutlu
6°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

12 Mart İstiklâl Marşının Kabulünün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’ u Anma Günü,Emet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kutlandı.

12 Mart İstiklâl Marşının Kabulünün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’ u Anma Günü,Emet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kutlandı. Haberler

Programa Kaymakam Vekilimiz Hasan ÇİÇEK, Belediye Başkanımız Mustafa KOCA, İlçe Jandarma Komutanı Resul Murat KILIÇASLAN, İlçe Emniyet Müdür Vekili Gökhan YILDIRIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa CÖRE, Şube ve Okul Müdürleri, Kurum Amirleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkçe Öğretmeni Osman TAŞDEMİR yaptı.
Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatının tiyatral gösterisi ve İstiklâl Marşımızın orotoryosu ve yazılış hikâyesinin slayt gösterisi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri tarafından gerçekleştirildi.
Liseler arası düzenlenen “Gençliğin Gözünden Mehmet Akif ERSOY” yarışmasında 1. olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi eserini okudu.
“Gençliğin Gözünden Mehmet Akif ERSOY” konulu kompozisyon yarışmasında ilk 3’e giren 1. olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gamze BORAN’ a ödülü Kaymakam Vekilimiz Hasan ÇİÇEK, 
2. olan Gazi Emet Anadolu Lisesi öğrencisi Teslime Nilay AK’a ödülü Belediye Başkanımız Mustafa KOCA, 
3.olan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kübra AK’a ödülü İlçe Jandarma Komutanı Resul Murat KILIÇASLAN tarafından verildi.
Bugün öğle namazı öncesi, İlçemiz Çarşı (Babukbey) Camii’inde Mehmet Akif Ersoy ve Şehitlerimiz adınaEmet Müftülüğümüzce Mevlid-i Şerif okutuldu.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom