Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -6°C
Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

APART YAPIMI İÇİN MECLİSTEN KARAR ÇIKTI

Emet belediyemiz meclisinin Mart ayı olağan toplantısında belediyeye ait 3500 m2 arsa üzerine apart yapımının kat karşılığı ihaleye çıkarılması oy çokluğu ile onaylandı.

APART YAPIMI İÇİN MECLİSTEN KARAR ÇIKTI Haberler

Emet büyükhamam mahallesinde belediyeye ait arazi üzerinde konuşlandırılacak 28 apart için, bir süredir devam eden çalışmalarda sona gelindi. İlçede termal turizmin gelişmesi ve ilçe ekonomisine katkı sağlaması adıan yıllardır dillendirilen yeni apart yapımları konusu belediye meclisinde değerlendirildi.

Belediyeye ait arazi üzerinde yapılacak apartlar kat karşılığı ve Osmanlı hamamı ile Tezbaşar hamaı arası yüzme havuzları yapımını kapsayacak. Belediye arsa karşılığnda hem apart sahibi olmak hemde yüzme havuzları projesini hayata geçirmeye çalışacak.

Konu ile açıklama yapan belediye başkanımız Mustafa Koca bundan sonra önceliklerini termal turizme vereceklerini daha önce açıkladıklarını ifade ederek;”Yıllardır termal turizmde yerli ve yabancı yatırımcının önünün açılması talep ediliyordu.Belediye ve meclis olarak üzerimize düşeni yaptık.Daha önce istimlak ettiğimiz alanlarda kat karşılığı apart yapım ihalemiz artık hazırlanma aşamasında.Mart sonu gibi ihaleye çıkarmayı planlıyoruz. Gerek ilçemizden gerek ilçe dışından yatırımcılarımız ilçeye apart tesis yapımı için ihaleye katılabilir.Apartlarda belediye olarak sıcak su desteğinide sağlayacağız. İhaleyi alacak firma veya şahıslar termal turizm alanındaki apart tesislerimiz yanındaki arsaları da alarak daha büyük tesislerde kurabilirler.İlçemize hayırlı olsun “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom