Pazar
Sisli
0°C | -4°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -5°C
Salı
Çok Bulutlu
1°C | -4°C
EMİB - Çağrı Merkezi

Belediye Başkanımız Mustafa Koca : İçme Sularına ’Asit Karıştığı’ İddiaları Gerçeği Yansıtmıyor

Emet belediye başkanımız Mustafa Koca ilçede yaşanan asit tankeri kazası sonrası kamuoyunda oluşan içme sularına karışıp karışmayacağı yönünde endişeleri giderici açıklamalarda bulundu

Belediye Başkanımız Mustafa Koca : İçme Sularına ’Asit Karıştığı’ İddiaları Gerçeği Yansıtmıyor Haberler

Belediye başkanımız Mustafa Koca olay sonrası belediye su işleri ekiplerinin gerekli incelemeleride yaptığını belirterek şunları söyledi; “Şehir içme suyu depolarımızın da bulunduğu Köprücek köyümüzde dün yaşanan asit tankeri olayı üzerine halkımızı herhangi bir sıkıntı ve tehlikeye düşürecek durum yaşanmaması adına ekiplerimiz alarm durumundaydı. Asit tankerinin dökülerek ilerlediği 10 km mesafe en son köprücek köprümüzün üzerinde durmuştur. Belediyemiz su depoları olay yerine 1 km mesafededir. Ayrıca depolarımıza gelen içme sularımız Sarıayak,Alpınız fay hattından geldiği için hattımıza karışma ihtimalide yoktur. İlçemiz sağlık ekipleri ilede yapılan değerlendirmelerde asitin lokal dökülme olduğundan etkisi olmayacağı belirtildi. Bizler yinede halkımızın sağlığı her gün gerekli tetkiklerimizi yapmaya devam edeceğiz.”dedi.

Belediye Başkanımız Mustafa Koca yola dökülen asit nedeniyle tehlikeli bir hal alan karayolumuz içinse sürücüleri uyararak;” Karayolları şube şefliğimiz ve Emetbor işletme müdürlüğümüzle olayla ilgili gerekli görüşme ve bilgi alışverişlerinde bulunulmuştur. Olay yerinde kurumlarımızca gerekli temizlik çalışmaları yapılmış, yapılmayada devam etmektedir. Halkımızın güvenliği için olayın meydana geldiği yolda sürücülerimizin dikkatli olmalarını ve mecbur kalmadıkça bu güzergahı kullanmamalarını iletiyoruz. Valiliğimiz yetkilileri de olayla ilgili gerekli çalışma ve tedbirleri almaktadır. Kaza yapan vatandaşlarımıza acil şifalar dilerken,bir daha bu tür üzücü olayların yaşanmaması temennilerimi iletiyorum “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom