Cumartesi
Sisli
8°C | -8°C
Pazar
Sisli
6°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
5°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA KOCA;KUDÜS KARARINA İMZA ATANLAR SONUÇLARINADA KATLANIR

Emet belediye başkanımız Mustafa Koca ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepki göstererek, "Bu durum asla kabul edilemez. Kudüs'ün İsrail'in başkenti ilan edilmesini kınıyoruz"dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ MUSTAFA KOCA;KUDÜS KARARINA İMZA ATANLAR SONUÇLARINADA KATLANIR Haberler

Belediye başkanımız Mustafa Koca , ABD Başkanı Donald Trump'ın, büyükelçiliği Kudüs'e taşıma kararı ve İsrail'in başkenti olarak Kudüs'ü tanıması girişimine sert tepki göstererek,

 

“Kudüs, İlk kıblemiz,Kudüs, 4000 yıllık İslam şehri,Kudüs, Peygamberler şehri,Kudüs, Miraç hadisesinin tek şahidi,Kudüs, Müslümanların gözyaşı yürek yarasıdır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ziyaret edilmeye değer” gördüğü ve teşvik ettiği üç şehirden birisidir . Her üç dinin de kutsal mekânlarının bulunduğu ve yüzyıllardır İslam yurdu olan Kudüs Darusselam barış ve selam yurdudur.Hal böyleyken ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü başkenti olarak ilan eden İsrail'in politikasını desteklemesi ve ABD İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıma yönündeki kararı dünya barışını tehdit eden sorumsuz ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Tüm semavi dinlerin kutsal şehri olan Kudüs'ün statüsü uzun yıllardır tartışmalı durumdadır. Kuruluşundan bu yana topraklarını Filistin aleyhine aşamalı olarak genişleten İsrail, ırkçı ve dışlayıcı bir yaklaşımla etnik temizlik yapmakta ve İslam dininin kutsal mabetlerinin de bulunduğu Kudüs'ün doğu kesiminde Müslümanların hakimiyet haklarını hiçe saymaktadır. Evrensel insan haklarını ihlal eden İsrail, Birleşmiş Milletlerin kararlarını da dikkate almayarak, baskı ve şiddet politikalarıyla Filistin topraklarında yayılmacı bir politika izlemektedir. Bu karara imza atanlar bilmelidirler ki, yanlış politikalarının olumsuz sonuçları kendi ülkelerini de etkileyecektir. Bu düşüncelerle Kudüs'ün İsrail'in başkenti haline getirilmesi yönündeki politika ve uygulamaları şiddetle kınıyorum. Devletimiz bu konuyla ilgili gerekli tedbirleri alacaktır ve Kudüs er geç barışa ve huzura kavuşacaktır. Bunun da tek yolu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın ifade ettikleri gibi başkenti Kudüs olan bir Filistin devletinin kabulüdür. Amerikan yönetimin aldığı bu kararı ve yıllardır İsrail’in Filistin topraklarında sürdürdüğü terörü şiddetle kınıyorum"" ifadelerini kulandı.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom