Cuma
Hafif Yağmur
11°C | 3°C
Cumartesi
Kar Yağışlı
5°C | 0°C
Pazar
Az Bulutlu
9°C | -3°C
EMİB - Çağrı Merkezi

KÜTAHYA VALİMİZ AHMET HAMDİ NAYİR EMET YANGIN BÖLGESİNDE İNCELEMERDE BULUNDU

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir,  Emet Kabaklar köyü, Göncek ve Yeniceköyü etkisi altın alan ve yaklaşık 300 hektar alanı etkileyen orman yangını sonrası soğutma çalışmalarını yerinde inceledi.

KÜTAHYA VALİMİZ AHMET HAMDİ NAYİR EMET YANGIN BÖLGESİNDE İNCELEMERDE BULUNDU Basında Belediyemiz

KÜTAHYA VALİMİZ AHMET HAMDİ NAYİR EMET YANGIN BÖLGESİNDE İNCELEMERDE BULUNDU

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Emet Kabaklar köyü, Göncek ve Yeniceköyü etkisi altın alan ve yaklaşık 300 hektar alanı etkileyen orman yangını sonrası soğutma çalışmalarını yerinde inceledi.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım’ Emet Kaymakamı Kadir Yurdagül, Emet belediye başkanımız Mustafa Koca, Ak parti ilçe yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Doğan,Mehmet Uzun,İbrahim Atilla, Cemal Öztürk ile beraber Kabaklar köyünde 4 köy muhtarı ile bir araya geldi. Kabaklar köyü ziyaretinde Göncek, Yeniceköy, Katrandağı ve Kabaklar köyü muhtarları Niyazi Yaldız, Yakup Gürkan, Kemal Fidan, Mehmet Karaca da hazır bulundu.

Vali Nayir,” Topraklarımızın yüzde 56 sı orman diye övünüyoruz. Bu tür yangınlarımız karşısında hepimiz üzülüyoruz.Tek tesellimiz can kaybımızın olmayışı ve yerleşim yerlerimize ciddi zararlar vermemesi. Kabakla rköyümüzde bir vatandaşımızın evi, bir vatandaşımızın ahır ve samanlığı yanmış.Devlet olarak gerekli desteği vereceğiz.

Emet ilçemizde çıkan orman yangınında yaklaşık 300 hektar orman alanımız zarar görmüştür. Emet yangının önce küçük bir yangın olduğu belirtilirken , daha sonra Domaniçle hemen hemen aynı hektar alanda etkili olduğu görüldü. Emet orman yangınında 11 helikopter,1 uçak,12 ilk müdahele aracı,61 arazöz,18 su ikmal aracı,10 dozer,9 tırayler,20 pikap,8 öncü araç,28 teknik eleman,19 memur,300 yangın işçisi,62 diğer eleman la mücadele edilmiştir. Böyle bir sıkıntıda Allaha hamd olsunki yine birlik ve beraberlik içinde çıkarak vatandaşlarımızın da yangın söndürme çalışmalarına katıldığı gözlemledik. Gerek Emette gerek Domaniçte Bacılarımızın yangınla mücadele edenlerimize kumanya gözleme yapmaları, Kütahyamıza yakıştı. Artık bundan çıkaracağımız dersler varsa ona bakacak ve kaybettiğimiz orman alanlarını kısa sürede yeniden ağaçlandıracağız.”dedi.

Vali Nayir, bölgeye hakim Katrandağı köyünede geçerek buradan yangının etkili olduğu alanalrı inceledi. Çorum,Antalya,İskilip, gibi çeşitli yerlerden gelen orman ekipleri, umke ekipleri ve Kabaklar köyünde halka kumanya gözleme yapan kadınları ziyaret eden Vali Nayir, hepsine ayrı ayrı teşekkür etti.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom