Cuma
Hafif Yağmur
11°C | 3°C
Cumartesi
Kar Yağışlı
5°C | 0°C
Pazar
Az Bulutlu
9°C | -3°C
EMİB - Çağrı Merkezi

Belediye Başkanımız Mustafa Koca Emet Sakatlar Derneği Yararına Hüsnü Hat Sergi Açılışına Katıldı

Kütahya'da, Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği (VAV-DER) tarafından, Sakatlar Derneği Emet Şubesi Başkanlığı yararına Hüsn-i Hat sergisi açıldı.

Belediye Başkanımız Mustafa Koca Emet Sakatlar Derneği Yararına Hüsnü Hat Sergi Açılışına Katıldı

Sera AVM’deki açılış törenine Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı,Emet Kaymakamız Mahmuthan Arslan Emet Belediye Başkanımız Mustafa Koca, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral, Ak parti il başkanı Ali Çetinbaş,Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği Başkanı Arif Çelik, Sakatlar Derneği Emet Şube Başkanı Mustafa Mutlu, STK Temsilcileri ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Dernek Başkanı Arif Çelik, sergide toplam 25 sanatçının kağıt üzeri hat, yaprak oyma ve ebru eserlerinin yer aldığını söyledi.

Arif Çelik, celi sülüs, celi talik yazı türünde hazırlanan sergide 35 eserin sergilendiğini ve sergiden elde edilecek gelirlerin tamamının Emet Sakatlar Derneği yararına kullanılacağını belirtti.

Emet sakatlar derneği başkanı Mustafa Mutlu VAV-DER'e üyeleri adına teşekkür edeerkens ergiye tüm Kütahyalıları davet etti.

Ayet, Hadis-i Şerif, güzel söz ve beyitlerin yer aldığı sergi, 3 gün ziyarete açık olacak.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom