Perşembe
Hafif Kar Yağışlı
3°C | -4°C
Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -3°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
9°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

Emet Belediyesi Türkmenler İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Türkmen dağına selam! Suriye Türkmenlerine yardım Acil İnsani yardım kampanyası” sloganı ile yürütülen kampanya çerçevesinde Emetli vatandaşlarımız bizzat belediyemize yardımlarını getiriyorlar.Telefonla belediyemize ulaşıp yardım paketlerinin alınmasını isteyen vatandaşalr içinde araç çıkartılıyor.

Emet Belediyesi Türkmenler İçin Yardım Kampanyası Başlattı Haberler

Emet belediyemizce başlatılan Suriye Türkmenlerine yardım kampanyası devam ederken gerek Emet içinden gerekse köylerimizden kampanyaya destek yağıyor.
“ Türkmen dağına selam! Suriye Türkmenlerine yardım Acil İnsani yardım kampanyası” sloganı ile yürütülen kampanya çerçevesinde Emetli vatandaşlarımız bizzat belediyemize yardımlarını getiriyorlar.Telefonla belediyemize ulaşıp yardım paketlerinin alınmasını isteyen vatandaşalr içinde araç çıkartılıyor.
Belediyemizin kampanyasına ilçe kaymakamlığımız ve milli eğitim müdürlüğümüzde destek veriyor.Emet’e bağlı köylerimizde de kampanya büyük ilgi görüyor.Köy muhtarlarımız vasıtası ile toplanan un,ve kuru erzaklar belediye araçları ile toplama merkezine getiriliyor.
Gerek Emet’in gerekse köylerimizin kampanyaya gösterdikleri ilgiden menun olduklarını belirten belediye başkanımız Mustafa Koca;”Belediye olarak suriyedeki Türkmen kardeşlerimize böyle bir destek sağlamak istedik. Belediye meclisimizin aldığı kararla kampanyamızı başlattık.Hayırsever halkımızın gösterdği ilgi bizlerin doğru bir karar verdiğini gösteriyor. Gerek ilçemizde gerekse köylerimizde kampanyamıza büyük ilgi var. 1 Nisan’a kadar devam edecek kampanyamız ile toplanan erzaklar Hatay’a götürülerek oradan Kızılay vasıtası ile Suriyeli Türkmen kardeşlerimize ulaştırılacak. Kampanyamıza destek veren tüm vatandaşlarımıza,kamu kuruluşlarımıza ve köy muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.Allah razı olsun”dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom