Pazar
Sisli
0°C | -4°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -5°C
Salı
Çok Bulutlu
1°C | -4°C
EMİB - Çağrı Merkezi

Emet Belediyemiz'de Kadrolu İşçiler Sözleşmesi İmzalandı

Emet belediyemizde çalışan 37 kadrolu işçinin 2017-2018 yıllarını kapsayan sözleşmesi imzalandı.

Emet Belediyemiz'de Kadrolu İşçiler Sözleşmesi İmzalandı

Hizmet iş sendikasına üye 37 işçi için bir süredir devam eden görüşmeler sonrası Belediye başkanımız Mustafa Koca ve Hizmet-İş sendikası Ege bölge başkanı Ahmet Özen 2 yıllık sözleşmeyi imzaladılar.

Yapılan sözleşme ile kadrolu işçiler bu yıl 4+4 zam alırken, 2018 yılın dada memurlara verilen zam oranında maaşlarında artış alacaklar. Sosyal haklarda ise yer yer %35’i bulan artırımlar yapıldı.

Sözleşme imza töreninden sonra konuşan belediye başkanımız Mustafa Koca göreve geldikleri günden itibaren işçilerin haklarının daima savunucusu olduklarını beyanla;”İşçilerimizin her yıl haklarının daha ileriye gitmesi için geçmişten bugüne kademe kademe ilerledik. Ayrıca işçilerimizin alın terleri kurumadan maaşlarını almalarına özellikle dikkat eden bir yerel yönetim anlayışı ile hareket ediyoruz. İşçilerimize bu yıl için ilk 6 ayda yüzde 4 2. altı ayda yine yüzde 4 zam verildi. 2. yıl ise memur artışlarına göre zam veirlecek. Biliyorsunuz bu yıl memurlara devletimiz ilk 6 ay yüzde 3 ,ikinci altı ay yüzde 4 zam verdi.Sosyal haklarda da artışların olduğu güzel bir anlaşma imzaladık,işçi kardeşlerimize hayırlı olsun”dedi.

Hizmet İş sendikası Ege şube başkanı Ahmet Özende;” Kütahya bölgesinde 33 belediye arasında maaş ve zamları her yıl ilerleme gösteren ender belediyelerimizden birisidir Emet belediyemiz.İlk yıllarda ücretler düşük olduğu için yüksek oranlarda zamlar alınarak, işçilerimizin maaşları hızlı bir artış gösterdi.Şimdide günün şartlarına göre işçimizi mağdur etmeyecek sözleşmeler imzalanarak haklarımız korunuyor.Belediye başkanımız Mustafa Koca döneminde tüm anlaşmalarımız Yüksek hakem kuruluna gönderme gereği olmadan karşılıklı işçilerimiz lehine hep anlaşma sağlanarak gerçekleşmiştir.İşçi haklarına duyarlılığı ve destekleri için işçilerimiz adına belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Emet belediyemizde halen 37 kadrolu 63 taşeron olmak üzere 100 işçi 28 memur görev yapıyor.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom