Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

1881-193∞

1881-193∞

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANDIK

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yıldönümünde özlem ve saygıyla andık.
Anma programı Emet Kaymakamımız Mahmuthan Arslan ve Emet belediye başkanımız Mustafa Koca’nın Atatürk büstüne çelenk koymaları ile başladı. Atamızın ebediyete intikal ettiği 09.05’te ise Emet’te hayat durdu.Çalan sirenler eşiliğinde 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız söylendi.
Çelenk törenine Garnizon komutanı Murat Kılıçaslan,Emniyet Müdürü Mesut Keyifli,daire müdürleri, Ak parti ilçe başkanı Av.Mehmet Yağcıklı, CHP İlçe başkanı Deniz Altınsoy, Oda başkanları A.Kadir Ekmekçioğlu, Abdullah Ünal,Ahmet Kaymak,Sami Yüksel,Stk’lardan ise Atatürkçü düşünce derneği Emet şube başkanı yardımcısı Hakkı Özhan,ve okul öğrencilerimiz katıldı.
Anma programı daha sonra Emet belediyesi çok amaçlı salonunda devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gazi Emet Anadolu lisesi tarih öğretmeni Nilgün Gürbüz yaptı. Gazi Emet Anadolu lisesinin hazırladığı programda, okul öğrencilerince hazırlanan Atatürk’ün hayatı, şiirler, anılar,Atatürk ilkeleri konulu şiir ve kompozisyonlar sunuldu. Atatürk’ün hayatı ile ilgili sinevizyon gösterisinin de yapıldığı program Ata’nın gençliğe hitabının okunması ile sona erdi

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom