Perşembe
Hafif Kar Yağışlı
3°C | -4°C
Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -3°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
9°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

Emet'in Alt Yapısını Modernize Ediyoruz

Emet belediyemizce hazırlanmaya başlanan ve projenin yarı bedelinin iller bankasında hibe yolu ile karşılanacağı alt yapıda elektronik sistemine geçiş projesinin yıl sonuna kadar ihaleye çıkarılacağı bildirildi.

Emet'in Alt Yapısını Modernize Ediyoruz

Uzun yıllardır komple alt yapı çalışmalarına girlmeyen Emet ilçesinde tüm şehrin su,kanalziasyon hatları ve yağmur kanalları yenilenirken,elektronik vana sisteminede geçilecek. Olası arızalar, bilgisayarlardan anında tespit edilirken, kaçak ve arıza durumunda su kesimleride yine bilgisayarlardan yapılacak.

Emet’te önümüzdeki yıl başlayacak olan alt yapı yenileme çalışmaları ile 12 Kasım 2015 te Emet atık su arıtma tesisi proje ihalesi yapılırken, 5 milyon tl’ye mal olacak arıtma tesislerine bağlantısı sağlanacak.

Toplam maliyetinin 7 milyon tl yi geçmesi beklenen Emet su,kanalizasyon ve yağmur kanallarının modernizasyonunun yüzde 50’si iller bankasınca karşılanacak. Çalışmaların tamamlanması ile Emet 5 yıl içinde alt yapı sorunu komple yenilemiş olacak.

Konu üzerine bir açıklama yapan Emet belediye başkanımız Mustafa Koca şunları söyledi;” Belediye demek, alt yapı,içme suyu,kanalizasyon demek. Bizlerde bu konuda günü kurtarmak yerine daima büyük düşünerek, büyük projelerimizi hayata geçirmek için uğraştı. Halkımıza sağlıklı içme suyu, modern alt yapı hizmeti sunma adına projelerimiz tek tek hayata geçiyor. Emet göleti ile sağlıklı dağ suyuna kavuşacak ilçemizde, 5 milyon tl ye mal olacak atık su arıtma tesisimiz proje ihalesi yapılarak tamamlanma aşamasında. Bizlerde belediyece Emet’in komple alt yapısını değiştirmek ve ilçemizi geleceğe taşımak için çalışmalarımıza başladık. Yıl sonuna kadar hazırlanarak ihale aşamasına getirilecek olan projemizle ilçemizin tüm şehir şebekesi, kanalizasyonu ve yağmur kanalları modernize edilecek. Çalışmalarda teknolojidende yararlanılarak elektronik vanalar konulacak. Önümüzdeki yıl başlayacak çalışmalar için ilçemiz 3 bölgeye ayrıldı. Bölge bölge alt yapımızın tamamlanması için yaklaşık 7 milyon tl mal oalcak projemizin yüzde 50’si iller bankamızca karşılanacak. Hedefimiz Tüm çalışmalar tamamlandığında Emetimizin önümüzdeki 50 yıl alt yapı ve içme suyu sorunu yaşamaması.” Dedi.

Belediye Başkanımız Mustafa Koca alt yapı yenileme çalışmaları sebebiyle şehir içinde yol Kazımlarında, alt yapının heder olmaması için, doğalgaz hatları bulunmayan alanlarda hatların döşenmesi,ve bazı yerlerde halen yeraltına alınmayan elektriklerin ve telefon hatlarının yer altına alınması içinde gerekli girişimleri yapacaklarını sözlerine ekledi.

 

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom