Cuma
Çok Bulutlu
2°C | -6°C
Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
EMİB - Çağrı Merkezi

Milli Eğitim Alımları İçin İşkur Temsilciliğimiz Görevde

İŞ-KUR’un iş imkanlarının kısıtlı olduğu, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde, işi olmayan vatandaşların kısa süreli istihdamını sağlamayı hedefleyen programlarından biri olan Toplum yararına çalışma programı kapsamında Kütahya ve ilçelerinde Milli eğitime alınacak olan işçi alımları için başvurular başladı.

Milli Eğitim Alımları İçin İşkur Temsilciliğimiz  Görevde

 

Emet ilçe milli eğitim müdürlüğümüze de program çerçevesinde 17 kişi alınacak. 28.09.2016 Çarşamba günü sona erecek müraacatlar işkura yapılacak. İnternet üzerinden kayıt olmak,veya kayıt yenileme işlemleri için Emet belediyemiz İş kur irtibat bürosuda vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Belediyemiz bünyesinde kurulan iş kur irtibat büromuz ile vatandaşlarımız ilgili işleleri gerçekleştirliyor. Emet belediyesine gelen vatandaş belediye iş kur personelince internet üzerinden kayıtlarıda yapılıyor.

Toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleşmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin iş gücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla yapılan bu protokolle, 10.10.2016-16.06.2017 tarihleri arasından çoğunluğu okullarda görevlendirilmek üzere 17 kişi alınacak.Müracatlar Çarşamba günü biterken Emet öğretmenevinde 29 .09.2016 günü mülakatlar yapılacak.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom