Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

Güncel | Cumhuriyet Bayramımızı Kutladık.

Güncel | Cumhuriyet Bayramımızı Kutladık. Haberler

Bugün 29 Ekim 2015… Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 92. yıldönümü.
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusumuza en büyük armağanı olan Cumhuriyet’e kavuşmanın 92. yılını kutluyoruz.
Dün öğle saatlerinde Atatürk büstüne çelenk koyma merasimi ile başlayan etkinlikler akşam saatlerinde Emet Çok programlı lise ve ve Gazi Emet Anadolu lisesi öğrencilerimizi coşkulu geçen fener alayı ile devam etti.
Kutlamalar bu sabah 09.30-10.00’da Kaymakam Mahmuthan Arslan’ın makamında askeri ve mülki erkan ile kuruluş mensuplarının tebriklerini kabulle devam etti.
Hükümet meydanı önündeki kutlamalar Kaymakamımız Mahmuthan Arslan,Garnizon komutanımız Yasin Bedir,Belediye başkanımız Mustafa Koca’nın okulların ve halkın bayramlarını kutlamaları ile başladı.
Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Emet Kaymakamı Mahmuthan Arslan Emet ilçesinin milli mücadele yıllarındaki kahramanlıklarından dolayı böyle bir ilçede görev yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek;” Sen şehit oğlusun,incitme yazıktır atanı mısralarına mashar olan değerli Gazi Emet halkının Cumhuriyet bayramını kutluyorum.Bu ülkeyi kanları ve canları pahasıyla bizlere emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Aatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamaya az bir zaman kaldı. Büyüyen ülkemiz için dış güçler milletimize olan düşmalıktan ve husumetten vazgeçmiş değiller.Onun için daima uyanık olalım,birlik olalım.Birlik ve beraberliğimizi bozdurmayalım.92. yılımızın milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kutlama mesajının okunduğu törenlerde Okulların hazırladığı şiir ve folklör gösterirlerinin ardından okullar arası düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye girenlerin ödülleri verildi.
İlkokullar arası resim yarışmasında dereceye giren 1. Ayşe Gözütek ( Cevizdere Şehitleri İlkokulu),2. Ahmet Yasir Kara( Gazi Kemal Ülkokulu),3. Şefika Kartal(Cevizdere ilkokulu) isimli öğrencilere ödüllerini ilçe Kaymakamımız Mahmuthan Arslan verdi.
Ortaokullar arası şiir yarışmasında dereceye giren 1. Esma Sert(Yunus Emre Ortaokulu),Teslime Nilay Ak( Ashaboğlu Ortaokulu), . Alperen Cesur( Yunus Emre Ortaokulu) isimli öğrencilerin ödüllerini Garnizon komutanımız Yasin Bedir verdi.
Kompozisyon yarışmasında dereceye giren 1. Gözde Begüm Kurnaz( Emet Çok programlı lise),2. Nazife Parlak( Gazi Emet Anadolu Lisesi9,3. Selcan Zeliha Gülmez( Emet Çok programlı lise)isimli öğrencilere ödüllerini ise belediye başkanımız Mustafa Koca verdi.
Kutlamalar GAZİ Emet Anadolu lisesi bando ekibi eşliğinde resmi geçitle sona erdi.

TÖRENLERDEN…

*Emet halk eğitim merkezi folklör ekibinin yöresel  oyunlarımızı  sunduğu gösteri büyük bir beğeniyle izlendi.

* Kutlamalara ilçe siyasi partilerinin ve sivil toplum örgütlerinin katılmadığı gözlemlendi. CHP İlçe başkanı İsmail Erdoğan dışında protokolde hiçbir parti başkanı veya görevlendirilen yönetim kurulu üyesi bulunmuyordu. ynı şekilde oda başkanlarından da Esnaf Kefalet koop.başkanı Kadir Ekmekçioğlu dışında  temsilci yoktu.

* En büyük bayramlardan biri olan ve ismi itibarı ile Cumhur ( Halk)’un kendi yönetim hakkını kazandığı bu günde halkın ilgisizliği gözlerden kaçmadı.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom