Çarşamba
Sisli
4°C | -4°C
Perşembe
Hafif Kar Yağışlı
2°C | -6°C
Cuma
Çok Bulutlu
0°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

CEVİZDERE ENGELSİZ YAŞAM PARKIMIZ HAYIRLI OLSUN

Emet Belediyemizce ilçemiz Termalkent ve 2. Toki konutları mevkiinde 2600 m2 alana yapılan Kütahya’nın en büyük engelsiz yaşam parkı bugün düzenlenen törenle açıldı.

CEVİZDERE ENGELSİZ YAŞAM PARKIMIZ HAYIRLI OLSUN Haberler

Emet Belediyemizce ilçemiz Termalkent ve 2. Toki konutları mevkiinde 2600 m2 alana yapılan Kütahya’nın en büyük engelsiz yaşam parkı bugün düzenlenen törenle açıldı.
Kaymakamımız Ahmet Gazi KAYA, Belediye başkanımız Mustafa KOCA,il genel meclisi üyeleri belediye meclis üyeleri,bazı sivil toplum kuruluş başkanları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı açılışla içerisinde engelli çocukları için oyun parkurları, yürüyüş alanları ,kamelyalar, çay bahçesi bulunan park hizmete açıldı.
Açılışta konuşan Emet belediye başkanımız Mustafa KOCA Emet’e yaptıkları her projeden engelli vatandaşlarında azami yararlanabilmesine büyük önem verdiklerini beyanla;” Halkımızın destekleri ile gerçekleştirdiğimiz projelerimizi bir bir hayata geçirmeye başlıyoruz. Her zaman ifade ettiğim gibi benim memleketimde yaşayan her yaştan vatandaşım, engelli hemşerimin dışarıda gördükleri hizmetleri yaşadığı ilçede de görmesi için çalışıyoruz. Sizlerin desteğini ve beğenisi görmek bizlerin gücüne güç katıyor vey eni projeler üretmek için azim veriyor. Emet’imizin dört bir yanında vatandaşlarımızın yaşam alanlarını zenginleştirmeye ve güzelleştirmeye çalışıyoruz. Hisarlık şelalemiz, hükümet meydanımız , cevizdere engelsiz yaşam parkımız bunlardan bazıları. Bugün açılışını yaptığımız parkımız ilçemize hayırlı olsun.” Dedi.
Emet Kaymakamımız Ahmet Gazi KAYA’ da ilçede halkın kullanımına açılan sosyal alanların artmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek Ee thalkına verilen her hizmette Kaymakamlık olarak destekçi oldluklarını ifade etti.
Türkiye Sakatlar Derneği genel başkanı Şükrü BOYRAZ’ın kutlama mesajının okuduğu programda Emet temsilcisi Mustafa MUTLU’da bir teşekkür konuşması yaptı. MUTLU Kaymakamlık ve belediyenin engelli vatandaşları için yaptığı çalışmalar, ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Gazi Emet folklor ekibi gösteirlerininde yapıldığı açılış kutlamalarında açılış kurdelesi dualarla kesildi. Programda Dj sabri canlı müzik, palyaço gösterileri pilav ayran ikramı yanı sıra belediyemizce çocuklarımıza balon ve top hediye edildi.​

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom