Pazar
Parçalı Bulutlu
8°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
9°C | -1°C
Salı
Yağışlı
4°C | 1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

MUHTARLARIMIZLA BERABERDİK

Emet ilçesi mahalle muhtarları Emet belediyesince her ay yapılan muhtarlar toplantısında bir araya geldiler.

MUHTARLARIMIZLA BERABERDİK Haberler

Emet ilçesi mahalle muhtarlarımız Emet belediyemizce her ay yapılan muhtarlar toplantısında ilçenin önemli bir eksikliğini gündeme getirdiler.Muhtarlar kimsesiz ve daha iyi bakım şatları gereken yaşlılar için belediye önderliğinde huzurevi projesinin hayata geçirilmesini talep ettiler.
Emet belediye başkanımız Mustafa Koca başkanlığında aylık toplantılarını her ay bir mahallede gerçekleştiren heyet bu ay Hamam mahallesindeydi. Hamam mahallesi muhtarı Harun Kara mahallelerinde yapımı devam eden çalışmalar hakkında belediyeye teşekkür ederken, halkın yeni taleplerini ve mahallenin çözüm bekleyen sorunlarını aktardı. Diğer mahalle muhtarları ilede daha önce tespit edilen çözüme kavuşna ve devam eden çalışmalar istişare edilirken,yeni talepler alındı.
Cumhuriyet mahallesi muhtarı Birol Usta ilçede günün şartlarına uygun, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımızın son demlerini rahat ve huzurlu bir ortamda geçirmesi adına Huzurevi ihtiyacı bulunduğunu belirterek belediyeden bu konuya öncülük etmesini talep etti. İlçede bulunan huzurevi yaptırma derneği ilede işbirliğine gidilerek en kısa sürede projenin hayata geçilmesinin önemini vurguladılar.
Belediye başkanımız Mustafa Koca’da daha önce Aile ve Sosyal politikalar bakanlığı nezdinde girişimler yapıldığını, ve ilçede kurulan huzurevi derneği ile bir çalışma yapıldığını ifade etti.Başkan Koca, derneğin konuyu belirli bir aşamaya getirdiği gelinen noktada süreci tıkayan sorunun aşılması için gerekli desteğin veirleceğini belirtti.Konu üzerine toplantıda bakanlık müsteşarlığı ile telefonla görüşen başkan Koca, yeni projelendirmeler, izlenecek yol hakkında bilgi alışverişinde bulunarak muhtarlarıda bilgilendirdi.
 

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom