Cumartesi
Sisli
2°C | -3°C
Pazar
Sisli
1°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

ENGELLİLER HAFTASI GALASINDA BULUŞTUK

10-16 Mayıs Engelliler haftası etkinlikleri çerçevesinde Emet termal resortta Türkiye sakatlar derneği Emet temsilciliği gala gecesi gerçekleştirildi

ENGELLİLER HAFTASI  GALASINDA BULUŞTUK Haberler

10-16 Mayıs Engelliler haftası etkinlikleri  çerçevesinde Emet termal resortta  Türkiye sakatlar derneği Emet temsilciliği gala gecesi gerçekleştirildi.Emet belediye başkanlığımızın destekleri ile gerçekleşen etkinlikte ilçemizde ikamet eden engelli çocuklarımız ve velileri bir araya geldi.

            Emet termal resortta yapılan geceye ilçe Kaymakamımız Mahmuthan Arslan,Belediye başkanımız Mustafa Koca,Hisarcık belediye başkanımız Fatih Çalışkan,Garnizon komutanımız Yasin Bedir,İlçe Emniyet müdürümüz Mesut Keyifli,Ak parti Emet ilçe başkanı Av.Mehmet Yağcıklı,CHP Emet ilçe başkanı Deniz Altınsoy,Emet Esnaf odası başkanı Abdullah Ünal,Emet termal resort müdürü Mustafa Hügül, ve bazı daire müdürleri katıldı.

            Gecenin açılış konuşmasını Türkiye Sakatlar derneği Emet şube başkanı Mustafa Mutlu yaptı. Mutlu engelli olmanın bir ayıp ve günah olmadığını ifade ederek;”Bu bize Allahın bir lütfu.Bizlerin sınavı.İnşallah rabbimizin affına mazhar oluruz. Dernek olarak yaptığımız tüm etkinliklerde bizlerin yanında olup desteklerini esirgemeyen ilçe kaymakamımız ve belediye başkanımız  olmak üzere kurum kuruluş ve başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

            Gecede konuşan belediye başkanımız Mustafa Koca’da yoğun bir program ile engelliler haftasında engelli çocuklarımızın ve ailelerinin mutlulukları için bir takım etkinlikler gerçekleştirdiklerini ifade ederek;”Emet belediyesi olarak her zaman sizlerin yanınızdayız.Sadece bu haftalarda değil, her zaman kapılarımız açık.Engelleri hep birlikte kaldıracağız.Engelli evlatlarımız fedakar ailelerimizinde inşallah cennet anahtarları olacaklardır. Bu anlamlı haftada tüm engelli annelerimizin de anneler gününü kutluyorum “dedi.

            Sezai Düşmez’in  duygu yüklü şiiri Grup nağme’nin birbirinden güzel canlı müzik performansları ile renk kattıkları gecede, başkan Mustafa Mutlu, katkılarından dolayı Kaymakamımız Mahmuthan Arslan,Emet belediye başkanımız Mustafa Koca,Hisarcık belediye başkanımız Fatih Çalışkan ve Emet termal resort müdürü Mustafa Hügül’e çini tabak takdim etti. Bazı engelli ailelerinin ise dernek başkanı Mustafa Mutlu’nun resminin bulunduğu çini tabak takdimlerinde ise başkan Mutlu duygu dolu dakikalar yaşadı.

 

            Gece, gala pastası kesimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom