Çarşamba
Parçalı Bulutlu
10°C | 0°C
Perşembe
Karla Karışık Yağmur
5°C | 2°C
Cuma
Parçalı Bulutlu
4°C | -4°C
EMİB - Çağrı Merkezi

BELEDİYE BAŞKANIMIZ HÜSEYİN DOĞAN MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan Emet mahalle muhtarları ile bir araya gelerek önümüzdeki dönemde belediye olarak ağırlık verecekleri nüfus kaçakları ile mücadele konusunda istişarelerde bulundu

BELEDİYE BAŞKANIMIZ HÜSEYİN DOĞAN MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ Haberler

Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan Emet mahalle muhtarları ile bir araya gelerek önümüzdeki dönemde belediye olarak ağırlık verecekleri nüfus kaçakları ile mücadele konusunda istişarelerde bulundu.

Emet için yapılacak her çalışmada görev ve işbirliğine hazır olduklarını belirten mahalle muhtarlarımız, bu konudaki çeşitli fikirlerini başkan Doğanla paylaştılar.

Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan yaptıkları tüm çalışmalarda ve projelerde kendilerine ilk sorulan sorunun “Nüfus “olduğunu beyanla;”Nüfusumuz ne kadar yüksek olursa elimiz o kadar güçlenir.Ayrıca belediye hizmetlerinde kişi başı ödenek tahsisleri yapılıyor. Buda ikametgahını ilçeye taşımayanların diğer ilçe halklarının haklarında gasp etmiş olmalarına neden oluyor. Çünkü devletimizi daha iyi hizmet verebilmemiz adına ilçede yaşayan kişi başına göre ödenek ve destek veriyor.Bizler belediye olarak çeşitli çalışmalar ile ilçemizde kaçak nüfusu ile mücadeleye kararlıyız. İlçemiz nüfusunun 11.400 değil, 1000 ila 1500 arasında daha fazla nüfusunun olduğu kanaatindeyiz. Bu konuda mahalle Muhtarlarımızdan durulmayan veya durulsada ikametgahı burda olmayan vatandaşlarımız için işbirliğine gideceğiz.”dedi.

Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan KYK yurdu ile yurtta kalmak için ikametgah mecburiyeti bulunduğunda hatırlatarak,diğer yurtlarda akalan öğrencileri içinde ilçemizde pansiyonculuk yapan esnaflarla ortak çalışma içine gireceklerini belirterek;” Emet halkımızın hep birlikte hak ettiği hizmetleri alması, doktor ve öğretmen kadro sayılarının artması,bazı projelerini gerçekleşmesinde kriterlerden olan nüfus sayımızı artırma gibi konular düşünüldüğünde her Emetlinin ve Emette yaşayan vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyetle destek vermeleri gerektiği kanaatindeyiz. Daha fazla nüfus daha fazla belediye geliri,daha fazla belediye hizmeti, demek.Daha fazla nüfus daha fazla doktor kadrosu, öğretmen kadrosu demek.O zaman hep birlikte hakkımızı aramalıyız “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom