Pazar
Parçalı Bulutlu
8°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
9°C | -1°C
Salı
Yağışlı
4°C | 1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET VE BÖLGE HALKI HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİNDE BULUŞTU

Geleneksel Emet Yeniceköy Tahtalı Hıdırellez şenlikleri yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

EMET VE BÖLGE HALKI HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİNDE BULUŞTU Haberler

Emet ilçesi Yenice köyünde baharın müjdecisi olarak kabul edilen Hıdrellez şenliklerine yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla kutlandı.
 Emet ilçesin Yeniceköy Tahtalı Göleti Mesire alanında 3000 aracın giriş yaptığı hıdrellez şenliklerine Bir önceki dönem AK parti Kütahya Milletvekili olan, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İç Anadolu Bölge Koordinatörü Şükrü NAZLI,Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan,Ak parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner,Yeniceköy muhtarı Akın Gürkan’d akatılarak vatandaşların bahar sevinçlerine ortak oldular.

Ak Parti genel merkez teşkilat başkanlığı,İç Anadolu bölge oordinatörü  Mustafa Şükrü Nazlı Tahtalı Göledi Mesire alanında gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi,

” Yenice Köyü Tahtalı Göledi Mesire Alanı gerçekten görülmeye değer muhteşem doğa harikası bir yer. Burada 70 yıldan beri bu güzel gelenek her yıl geleneksel olarak devam ettiriliyor. Her yıl çevre il ve ilçelerden yaklaşık onbinlerce  insanımız katılıyor. Herhalde Türkiye’de hıdrellez şenliklerine bu kadar yoğun katılımın olduğu yer son derece azdır. Bu nedenle Türkiye’deki tüm vatandaşlarımızı doğal göleti ve çam ağaçlarının kapladığı doğa harikası Emet Yenice Köyündeki Tahtalı Göledi Mesire Alanının doyumsuz güzelliğini görmeye ve şenliklere katılmaya davet ediyoruz. Burada Yenice köy muhtarlığının gayretleri, Kaymakamlığın ve ilgili kurumların desteğiyle gerçekten çok iyi bir organizasyon var. Yöresel ürünlerin satıldığı pazarlar kuruluyor. Bizlerde bu alana ulaşmını kolaylaşması için yollarını mızı yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.Geleneklerimizin ve kültürümüzün yaşatıldığı hıdrellez etkinliği sayesinde ailelerin güzel bir ortamda bir araya gelerek birbirleriyle kaynaştığına tanıklık ediyoruz. Bizler de her yıl olduğu gibi bu yıl da buraya gelerek vatandaşlarımızla sohbet edip,birlikte oluyoruz” dedi.
Emet kaymakamı Hasan Çiçek ise yaptığı açıklamada Yeniceköy hıdırellez şenliklerinin sadece Gazi Emetin değil, komşu il,ilçe haklarınında buluşma nokası olduğunu beyanla;” Gerek ilçemiz ve köylerinden,gerek komşu ilçe ve illerden  vatandaşlarımız her yıl bu şenliklere katılarak baharın gelişini kutluyor. Sadece bir piknik değil, insalarımız birlik beraberlik içerisinde bir araya gelmenin coşku ve bereketini yaşıyorlar.Her sene geliştirilerek yapılan şenliklerde doğal gölet ve ormanlarımızda halkımız bir araya gelerek yeni bir döneme birlikte giriyorlar”dedi.

                Emet belediye başkanımız Hüseyin Doğan’da bu yıl ramazan ayı başlangıcı olması nedeniyle önceki yıllara  nazaran biraz daha az katılım olmasına rağmen bölge halkları için Yeniceköy tahtalı Hıdırellez şenliklerinin vazgeçilmez bir gelenek halini aldığını beyanla;” Uzun yıllardır geniş bir katılımla,ve bölgemizde ender görülen yoğunlukta bir beraberlik sağlanıyor. Komşu il ve ilçelerimiz kadar ülkemizin dört bir yandan hemşehrilerimizde bu anı akrabaları ve hemşehrileri ile aşamak için ilçemize geliyorlar. Seneye bu şenliklerimiz Ramazan  bayramı sonrası yapılacak.Bizlerde şenliğimizin geliştirilmesi ve bölgemizin tanıtımı için Emet belediyesi olarak üzerimize düşeni belirli bir program dahilinde gerçekleştireceğiz “dedi

                Vatandaşların huzurlu bir şenlik geçirmeleri için yoğun güvenik tedbirleri alındığı Hıdırellez şenliklerinde Jandarma, itfaiye,sağlık ekipleri gün boyu görevleri başındaydı. Piknik alanına kurulan  oyun parkurları, müzik grupları, yöresel  Pazar ile şenlikler  geç saatlere kadar devam etti.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom