Çarşamba
Sisli
4°C | -4°C
Perşembe
Hafif Kar Yağışlı
2°C | -6°C
Cuma
Çok Bulutlu
0°C | -7°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET BELEDİYEMİZ TARAFINDAN 32 APART YAPIMI İHALEYE ÇIKARILDI

Termal su zengini Emet ilçesinde belediye başkanı Ünal Öztaş zamanında yapılan 36 apartın ardından yaklaşık 30 yıl sonra şimdide belediye başkanımız Mustafa Koca tarafından 32 apart yapımı ihaleye çıktı.

EMET BELEDİYEMİZ TARAFINDAN 32 APART YAPIMI İHALEYE ÇIKARILDI Haberler

Emet ilçemizin bor madeni kadar bölgesel kalkınmasına adına toplumun her kesiminden insanımızı apart turizmi talebi gerçek oluyor. Emet belediyesince 32 apart yapımı ihaleye çıkarken, bunun yanında 2 yüzme havuzu ve kafeteryada hizmete girecek. İhaleye girenler ayrıca 100 bin tl ile başlayan muhammel bedel artırımı ile ihaleyi almaya çalışacak.
Belediye başkanımız Mustafa Koca konu ile ilgili yaptığı açıklamada, yapılacak ihale ile Emet ilçesinde apart sayısının artırılmasının hedeflendiğini belirterek şunları söyledi;”
“ Mülkiyeti hamam mahallesinde belediyemize ait 3.585,05 m2 alanda 10’u belediyemizin olmak üzere toplam 32 apart yapımı kat karşılığı metoduyla ihaleye çıkarılıyor. Termal tesis alanlarımızda konuşlandırılan 32 apartın yanında Osmanlı hamamı ile Tezbaşar otel arasındaki alana yüzme havuzları yapılacak. Yüzme havuzları ve 10 apart belediyemizin olurken, kafeterya ve 22 apart ihale yi alanca işletilecek. dedi.

Belediye Başkanımız Mustafa Koca ilçede bulunan 36 apart ve 96 yataklı termal otel yanında hayata geçirilecek apartlar ile yıllık turizm yatak kapasite sayısının artırılmasının hedeflendiğini beyanla;” Halkımız apart turizminde apartlarda kalan turistlerin ilçe ekonomisine ve ilçenin sosyal yaşamına daha fazla katkı sağladığını beyanla bizlerden apart yapımı talep ediyordu. Belediye olarak projemizi hayata geçirmek için uzun zamandır kamulaştırma işlemlerini gerçekleştirdik. Projelerimizide hazırlayarak ihaleye çıkardık. Memleketimize hayırlı olsun “dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom