Cumartesi
Sisli
8°C | -8°C
Pazar
Sisli
6°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
5°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET'TE 19 MAYIS COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı Emet ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

EMET'TE 19 MAYIS COŞKUSU Haberler

99 yıl önce Samsun’a çıkan Ulu Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini yaktı. Bugün milyonlar, Ata’nın açtığı yolda aynı coşkuyla yürüyor.Emet ilçeside bu coşkuya düzenlenen törenlerle kutladı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

 

                19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı kutlamaları Hükümet meydanı önündeki  Atatürk büstüne çelenk koyma merasimleri ile başladı. Kutlamalar 75. yıl  spor salonunda devam etti.

                75. yıl spor salonundaki kutlamalara Emet Kaymakamı Hasan Çiçek,Emet belediye başkanımız Mustafa Koca,Emet emniyet müdürü Gökhan Yıldırım,AK parti Emet ilçe başkanı Hüseyin Doğan,daire müdürleri, öğrenciler,öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

                Saygı duruşu veİstiklal marşımızın okunması ile başlayan tönrelerde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  Emet Gençlik ve spor ilçe müdür vekili Umut Işık yaptı.

                Milletimizin  tüm onur ve asaletiyle büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde şahlanışının sembolü 19 mayıs’ın  büyük bir coşkuyla kutladıklarını ifade eden müdür Işık konuşmasına şöyle devam etti;

                “Bütün umutların tükenmeye başladığı  bir dönemde  Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir’ diyerek Samsun’a çıkması,bağımsızlık ve özgürlük mücadelemezin de başlangıcı olmuştur..Bu tarih ile birlikte Türk Milleti esaret altında var olunmayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgla edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.Atatürk’ün milli egemenlik ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak çarenin ancak millet olduğu tescillenmiştir. Bugünde vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesi olup, gençlerimize bunu yaşatmak için büyük görevler düşmektedir.

                Binlerce şehit vererek  sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özveriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti siz değerli gençlerimize emanettir.Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyetini sizlerinomuzlarında yükselecektir.Sevgi,saygı,hoşgörü ve uzlşama  içiersinde üstesinden gelinemeyecek sorun yoktur.Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir e bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik,laik ve sosyal hukuk devletiolan Türkiye Cumhuriyetidir.Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü,silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve saygıyla anıyor,gençlerimizin bayramını kutluyorum” dedi.

                Emetbor spor ve Emethalk eğitim merkezi sporcularının tekvando gösterisi yaptığı törenlerde  Halk eğitim müdürlüğü halk oyunları ekibide gösterilerini sundu.

                Daha sonra Liseler arası bilek güreşi turnuvası,masa tenisi,futsal turnuvalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi.

VE AYRICA;

Liseler arası masa tenisi turnuvası 2.si Gazi Emet Anadolu lisesi,Bilek güreşi ikincisi Emet Mesleki ve teknik Anadolu lisesi,futsal ikincisi Gazi Emet Anadolu lisesine ve kompozisyon yarışması ikincisi Cevizdere Şehitleri mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencisi Tuba Durukan ’a ödülleri belediye başkanımız Mustafa Koca verdi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom