Cumartesi
Hafif Kar Yağışlı
2°C | -1°C
Pazar
Çok Bulutlu
8°C | -2°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
11°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMETLİ KADINLAR ÜRETİYOR EMET KAZANIYOR

Emet belediyemiz öncülüğünde kurulan Bölgemizin ilk ve tek kadın kooperatif kuruluşu Emko tanıtım ve pazarlama atağına kalktı

EMETLİ KADINLAR ÜRETİYOR EMET KAZANIYOR Haberler

Emetimize has baklava,erişte,tarhana vb ürünler yanısıra belediyeye ait atölyede çini üretimi yapan kadınlar ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

İlçe kaymakam vekilimiz Hasan Çiçek,Belediye başkanımız Mustafa Koca yanı sıra Orman haftasında Orman ilçe müdürü Mustafa Karagöz’ü ziyaret eden kadınlar kooperitflerine katkılarından dolayı yetkililere teşekkür ederken, kooperatifleri adına bir hatıra ormanı oluşturmak içinde harekete geçtiler.

İlçe Kaymakam vekilimiz Hasan Çiçek ve eşleri Songül Çiçek,Belediye başkanımız Mustafa Koca, Emetbor işletme müdür yardımcısı Hüseyin Ünsal bugün Emko’nun çini atölyesini ziyaret etti. Burada üretici kadınlardan çalışmaları hakkında bilgi alırken pazarlama ve tanıtım alanında destek sözü verdiler.

Emet kaymakam vekilimiz Hasan Çiçek, Emet ilçesinde böyle bir kooperatif bulunmasından duydukları memnuniyeti ifade ederken, çalışanın ve üretenin her zaman yanlarında olduklarını,Kadın kooperatifi Emkoya da kaymakamlık olarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti. Kaymakam Çiçek, kadınlarımızın ekonominin içinde yer alarak kendi ev ekonomilerine de katkı sağlamalarının çok önemli olduğunu belirterek,ilçe merkezi ve köylerimizde kadınlarımızın kooperatif vasıtasıyla ürünlerin pazarlama konusunda destek sağlayacaklarını sözlerin ekledi.

Belediye başkanımız Mustafa Koca da , kuruluşundan itibaren her alanda destek verdikleri kooperatifin satış ve pazarlama,tanıtım alanında gerekli desteği verdiklerini ve bundan sonrada vermeye devam edeceklerini belirtti. Başkan Koca Kütahya ticaret odası ile yaptıkları girşimler sonrası önümüzdeki ay ilçeye gelecek heyetle ilçede bir, üretim atölyesi kurulması için incelemelerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom