Cumartesi
Sisli
8°C | -8°C
Pazar
Sisli
6°C | -5°C
Pazartesi
Hafif Yağmur
5°C | -1°C
EMİB - Çağrı Merkezi

EMET HALKI BELEDİYEMİZİN AŞURE ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Emet Belediyemizce  geleneksel hale getirilen  Muharrem ayı aşure etkinliği çerçevesinde 16 ayrı noktada 5000 kişilik aşure ikramı gerçekleştirildi. 

EMET HALKI BELEDİYEMİZİN AŞURE ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU Haberler

Cuma namazı çıkışı sonrası merkezde bulunan  camiler başta olmak üzere 16 noktada kazanlar Aşure ikramı için kuruldu.

Vatandaşların  yoğun ilgi gösterdiği dağıtımında belediye başkanımız Mustafa Koca Çarşı camii önünde halka aşure dağıttı. Aşure etkinliği kapsamında Emet belediyesince ileç Jandarma, emniyet, hafızlık kursları,hastane gibi kurumlardada aşure ikramı yapıldı.Geçen yıl olduğu gibi etkinlik kapsamında belediyece engelli aileleri ve yaşlı vatandaşlarımızın evlerinede aşure dağıtımı gerçekleştirildi.

 İlçede  Muharrem ayında aşure dağıtımının  artık geleneksel bir hale geldiğini belirten belediye başkanımız Mustafa Koca; “Kazanlarımız topumuzun herkesimini bir araya getiren,birlik ve beraberliklerimizi pekiştiren, paylaşma duygularımızı kabartan aşure dağıtımı için kuruldu.Geçen yıl  birlik ve beraberliğimizi dinamitlemeye çalışan ve başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümüetimiz, partilerimiz, vatandaşlarımızın bir araya gelinerek bertaraf edilmişti. İçerisinde bulunan çeşitli katkı maddeleri ile eşsiz bir lezzete dönüşen aşure gibi,ülkemizde de her kesimden vatandaşımız söz konusu vatan,millet,bayrak ve dinimiz olduğu müddetçe kısa sürede bir araya gelerek örnek bir  dayanışma sergiliyor.Bizler hepimiz birlikte bir Türkiyeyiz. Aşure etkinliğimiz ile dinimiz ve inançlarımızdan kaynaklanan bu özel günü Emet belediyesi olarak yaşatmaya devam ediyoruz. Aşuremizin içinde ki bolluk ve bereket gibi ailelerimizin evlerinde de bolluk bereketin eksik olması tememnisiyle, aşure günümüz hayırlı olması dileklerimi iletiyorum” dedi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom