Pazar
Sisli
0°C | -4°C
Pazartesi
Hafif Kar Yağışlı
1°C | -5°C
Salı
Çok Bulutlu
1°C | -4°C
EMİB - Çağrı Merkezi

Hatipoğlu Sevgisi Salona Sığmadı

Emet belediyesince organize edilen “Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru” programı Emet 75. yıl kapalı spor salonunun da gerçekleştirilirken halkın gösterdiği ilgiden salonda izdiham yaşandı.

Hatipoğlu Sevgisi Salona Sığmadı Haberler

HATİPOĞLU SEVGİSİ SALONA SIĞMADI

Emet belediyesince organize edilen “Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru” programı Emet 75. yıl kapalı spor salonunun da gerçekleştirilirken halkın gösterdiği ilgiden salonda izdiham yaşandı.
Saat 20.30 da başlayacak program için vatandaşlar salonda erken saatlerde yerini alırken programın başlamasına 1 saat kala salon tamamen doldu. Kapalıspor salonunun koltukları tamamen dolarken, sahada sandalyeler,minderler dede yer bulmka mümkün olmadı ve çok sayıda vatandaşta etkinliği ayakta izledi.
Ali Öztürk’ün sunum ve şiirleri ile gerçekleşen program Kuveyt ve Fas Dünya Birinciliği ve 2014-2015 Dünya Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Birincisi Mısırlı Hafız Dr. Muhammed Recep’in Kur’an-ı Kerim ziyafeti ile başladı.Hafızın Kur’an ziyafeti salonda büyük bir huşu içnide dinlendi. Programda Fatma Doğan isimli kız çocuğumuzun okuduğun“Sol yanım acıyor anne” isimli Bedirhan Gökçe şiiri salonda büyük alkış aldı.
Gecede konuşan Emet belediye başkanı Mustafa Koca Marifetin iltifata tabi olduğunu belirterek;” Marifet iltifata tabidir.Bizler sizlerden aldığımız güç ve destekle bugüne kadar ilçemiz için çalıştık.Hisarlık sosyal tesislerinden,hükümet meydanlarına,galericiler sitesinden,engelsiz yaşam parkı,üniversite kafeteryasına kadar birçok hizmeti halkımızla beraber yaptık.Hizmetlerimize halkımızın gösterdiği ilgi ne kadar doğru karar verdiğimizi göstermektedir. Buda asıl iltifatı halkımızın hak ettiğini göstermektedir.”dedi.
Emet belediyesi olarak daima halkın ayağına gittiklerini, kendilerine gelen vatandaşlara ise saçının teline,gözünün rengine bakmadan hiçbir ayrımı yapmadan hizmet vermeye çalıştıklarını belirten başkan Koca;”Yine hep birlikte çalışıp gelecek kuşasklarımız için ilçemizi geliştirmeye devam edeceğiz.Bizleri kongre salonları almadı,kapalı spor salonlarıda almadı.İnşallah bundan sonraki bu tür organizasyonumuzu yine halkımızla beraber Ramazan ayında meydanda yapacağız “dedi.
İlahi sanatçısı Burak Güç’ün ilahileri ile devam eden program daha sonra Prof.Dr.Nihat Hatipoğlu’nun sahne alması ile devam etti. Hatipoğlu’nun salona girişinde büyük izdiham yaşandı.Sahneye ulaşmakta güçlük çeken Hatipoğlu gördüğü ilgidenduyduğu memnuniyeti ifade ederken;” Aslında bu bölgelere yabancı değilim. Ama anlıyoruzki Emet’e gelmekte çok geç kalmışız.Uşak İmam hatip lisesi mezunuyum.O sebeble Uşak,Gediz,Afyon Kütahya bu bölgeleri iyi tanırım.Sizler bizleri ekranlardan tanıyorsunuz. 12 yıldır programlar yapıyorum.Ve inanın gittiğimiz her yerde aynı ilgiyle karşılaşıyoruz.Buda bizleri memnun ediyor.Emetlilerde bugün bu salonu tıklım tıklım doldurdular.Allah razıolsun iyiki varsınız.
Gittiğimiz her yerde Emet’te olduğu gibi salonlarımızın çoğunluğunu hanımlarımız dolduruyor.Alah onlardan razı olsun.”dedi.
HGatipoğlu“Yıllardır programlarımızda halkımıza dinimizi öğretmeye çalışıyoruz. Bizim ebedi liderimiz Hz.Muhammed’i halkımıza anlatıyoruz.Çünkü biliyoruzki bizler sevgili peygamberimizin yolundan gidersek yüce Allah bizleri hüsrana uğratmayacak.Bizler bir yola çıktık.Belk bundan yüzbinlerce yıl önce rabbimiz bizleri yarattığında bizlerde dediki;” Ben rabbiniz değimliyim” Bizlerde cevap verdik;”Evet sen bizim rabbimizsin.” Ve söz verdik. Daha sonra dünya hayatı başladı. İşte bugün bu çıktığımız yolda çok önemli bir dönemeçteyiz. Bu salondakilerin çoğu 80 yıl sonra olmayacak. Şuan kimimiz 40,kimimz 50 kimimiz 80 yaşlarındayız. Ama dünya hayatı bir şekilde sona erecek.Mühim olan bu hayat sona erdiğinde rabbimizin huzuruna temiz çıkabilmekte.Onun yolundan gidip bu ömrü tamamlayabilmek.Bir hocanız,kardeşiniz olarak sizlere tavsiyem sadece 1 kişiyi önder edinip arkasından gidin, o sizlere yeter.O da sevgili peygamberimiz Muhammed Mustafadır”dedi.
Son dönemlerde kadınlara yönelik artan şiddet olaylarına da değinen Hatipoğlu;” Peygamberimiz döneminde kocasından şiddet gören kadınların peygamberimize gelmesi üzerine, cemaati camide toplanmaya çağırttırdı..Namaz vakti olmamasına rağmen camiye çağırılan halk şaşkındı. Peygamberimiz camide erkeklere “Sizler bu kadınları Allahın bir emaneti olarak aldınız.Ben duyuyorumki bu kadınları dövüyormuşsunuz.Hiç mi utanmıyorsunuz?Ben hayatım boyunca hiçbir çocuğa,hiçbir kadına hiçbir köleye el kaldırmadım.”dediğini aktararak dinimizin kadınlara verdiği öneme vurgu yaptı..
1 kişi ile başlayan İslamiyetin bugün yeryüzünde 2 milyar insana ulaştığınında altını çizen İslam dünyasında son dönem bir çok sıkıntı yaşandığına da değinen Hatipoğlu;”Müslümanlar birbirleriyle uğraşıyorlar.Ama ben endişelenmiyorum.Bu yaşanan sıkıntıları büyük bir doğumun sancıları olarak görüyorum”dedi. Konferansa katılanlara çocukların yetiştirilmesine önem vermeleri gerektiğini belirten Hatipoğlu;”Çocuklarınıza Alah’ı ve peygamberi sevdirin.Dorğu ve iyilikten ayrılmalarını öğütleyin” diye nasihatlarda bulunduğu konuşmasını hep birlikte yapılan dua ile sona erdirdi.
Gecede ses sistemini grupnağme gerçekleştirirken belediye basın yayın birimide 8 kamera ile geceyi internet you tube üzerinde canlı yayınladı

Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom