Pazartesi
Az Bulutlu
14°C | -3°C
Salı
Az Bulutlu
17°C | 0°C
Çarşamba
Çok Bulutlu
16°C | 2°C
EMİB - Çağrı Merkezi

Herşey Emet İçin...

Herşey Emet İçin...

Çok değerli Emet halkım. Sözlerime başlarken hepinizi en derin sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyorum. 

Allah’ın izni sizlerin desteği ile Belediye başkanlığı görevine geldiğimiz günden bu yana hizmetlerin en iyisine layık olduğuna inandığımız sizler için birçok alanda çalışmalar yaptık. Modern şehirciliğin gereklerini yerine getirmek adına doğalgaz, enerji hatlarının yer altına alınması, kaldırım ve parke taşı döşeme işlemleri, oyun parkları ve daha fazla yeşil alan yaratma gibi birbirine bağlı çalışmalar sebebiyle bazen sıkıntıları hep beraber yaşadık. Ama kadirşinas Emet halkımızın ilçemizin gelişimi adına hoşgörü ve destekleri ile özlediğimiz Emet’i inşa etmeye devam ettik.

MART ayı her ay olduğu gibi ilçemiz adına kazanımlarımızın arttığı bir ay oldu. Öncelikle ihalesi yüklenici firma sorunları sebebiyle iptal olan Tavşanlı-Emet-Hisarcık karayolumuzun ihalesi sonuçlandı. İhaleyi FARSEL firması alırken 30 milyon tlye mal olacak yolumuz için firma 24 ayda yapmayı taahhüt etti. Ardından ilçemizde aile sağlığı kurumlarını tek çatı altında toplayacak, modern ve tıbbi cihaz donanımları ile  5 hekimle hizmet verecek yeni Aile sağlık merkezi yapım projemizin onayı geldi. MART ayının ilk haftalarında yine Sağlık konusunda belediyemizin yer tahsisleri ile TOKİ tarafından VERON firmasınca yapımı gerçekleştirilecek olan 60 yataklı yeni devlet hastanemiz için çalışmalar başladı. Yüklenici firma 18 ayda yeni hastanemizi tamamlayacak.4. TOKİ evleri ile ise tamamlandığında 1052 daireye ulaşacak Emet TOKİ konutlarında dönemimizde 636 vatandaşımızı ev sahbi yapıyoruz.

“SAĞLIKLI YOL” söylemlerimizle çıktığımız bu kutsal yolda Allah’a şükür bugün bu projelerin hayata geçişinin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

EMET’te sosyal yaşam anlayışını tamamen değiştirecek Kocakıran ve Hisarlık Şelale projemiz hızla ilerliyor. Hisarlık şelale ve sosyal tesislerimizbu bahar halkımızın hizmetinde olacak. Kocakıranda yapılan çalışmalarımızda ise artık ağaçlandırma aşamasına gelindi.21 Mart  Ağaç bayramında Orman bölge müdürümüzünd ekatılımları ile bu bölgemizde ağaçlandırma yapacağız.

Halkımızın hayal ettikleri EMET için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir. Her geçen yıl değişen ve gelişen bir EMET sevdamızla güzel yarınlara birlikte ulaşmamaız temennilerimle hepinize saygılarımı sunuyorum.

Mustafa KOCA
Emet Belediye Başkanı

ÖNCEKİ MESAJLARI
Belediye Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom